מטבחים קטנים מעוצבים

הקושי בעיצוב של מטבחים קטנים

אם תשאלו כל מעצב פנים מהו אחד הקשיים הגדולים במקצוע שלו, הוא כנראה יזכיר את הנושא של מטבחים קטנים מעוצבים. הקושי בתכנון של אלו נובע מכך שמדובר מלכתחילה במרחב רב שימושי שלא משנה כמה הוא גדול, תמיד יהיה חסר לנו בו מקום אחסון והיינו רוצים שהוא יהיה גדול יותר. כמובן שהקושי מתגבר כאשר המרחב המיועד לו הוא קטן יחסית, אך הצרכים נשארים אותם הצרכים. מה בעצם אנחנו צריכים מהמטבח שלנו? אנחנו זקוקים למרחב שבו נוכל לבשל ולהכין אוכל בנוחות, שנוכל להציב בו את מכשירי החשמל הרלוונטיים, לאפסן בו אוכל וכלי אוכל מכל הסוגים וברוב הבתים השאיפה היא גם שנוכל לאכול בו יחד ארוחות. התכנון של כל הפריטים והרצונות הללו יחד במרחב אחד קטן הוא מאתגר ומעניין כאחד ודורש יצירתיות רבה של המעצב ושל בני הבית, תוך יכולת חשיבה מחוץ לקופסה ונכונות להכניס חידושים.

כיצד לנצל את מרחב המטבח בצורה הטובה ביותר?

מטבחים קטנים מעוצבים
מטבחים קטנים מעוצבים

מטבחים קטנים מעוצבים נשענים על היכולת של המעצב לנצל כל פינה באופן המיטבי. לדוגמה, ארונות פינתיים הם ארונות שקשה לנצל אותם עד הסוף כי הקצה שלהם מאוד אחורי וקשה להגיע אליו. לשם כך, הומצאו מגוון רחב של פתרונות כמו קרוסלה של סירים שמסתובבת כך שכל פעם סיר אחר נגיש יותר למחפש בעוד שהאחרים דחוקים מאחור ללא הפרעה. דוגמה נוספת היא הכנסת אי למרכז המטבח. ה"אי" הוא מונח עיצובי יחסית חדיש ומודרני שמציע למעשה להציב עוד מרחב עבודה במרכז, כך שיהיו לו מספר שימושים – החל ממרחב עבודה נוסף וחשוב, דרך מקום אחסון מקסימלי בצדדי האי ועד לשולחן אוכל אלטרנטיבי לשולחנות הקלאסיים.

אתם לא לבד

אם גם אתם נתקלתם בקושי לבנות מטבחים קטנים מעוצבים בבית שלכם, דעו כי אתם ממש לא היחידים שנתקלו בקושי הזה. הבאנו רק מעט מהדוגמאות לאפשרויות לנצל בצורה טובה כל חלל וכל פינה. התייעצו עם מעצב פנים משלכם או עם המומחים בחנויות ותוכלו להגיע לתוצאות מעוצבות ואסתטיות מחד ופרקטיות ונוחות מאידך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *