מטבחים כפריים מעוצבים

לאלו המעדיפים מטבחים בעלי ניחוח ביתי

בעולם עיצוב המטבחים קיימים שני קווי עיצוב מובילים אשר מכתיבים את הנעשה בשוק מבחינת המעצבים ומייצרי הארונות ומכשירי החשמל הרלוונטיים כאחד – עיצוב מודרני ועיצוב כפרי. בעוד שהעיצוב המודרני מתאפיין במינימליזם, שימוש בצבעים קרים יותר ובחומרי גלם מתכתיים בצביעה מבריקה, הרי שהעיצוב הכפרי הוא שונה ממנו בתכלית. בעיצוב הכפרי תמצאו הרבה יותר שימוש בעץ מלא בשילוב עם צבעים בהירים, בעיקר לבן על גווניו השונים. השילוב בין העץ המלא ובין הצבעים הבהירים יוצר אווירה ביתית של רוך ורומנטיקה אשר עושה חשק לבלות במקום המופלא בו מבשלים אוכל ואוכלים אותו עוד ועוד. העיצוב של מטבחים כפריים מושפע כמובן מעיצובים הנהוגים במדינות שונות כמו עיצובים אנגליים, עיצוב בסגנון פרובאנס, צבעוניות יוונית וכדומה. כפי שניתן להבחין ההשפעות העיקריות על סוג עיצוב זה הגיעו מאירופה ובעיקר מהאזורים הכפריים במדינות אירופה השונות.

מטבחים כפריים מעוצבים
מטבחים כפריים מעוצבים

כיצד מתחילים לעצב מטבח?

עיצוב של מטבחים זהו מקצוע של ממש ודורש הבנה ספציפית בנושא על כל צדדיו וגווניו. מעבר לבחינה הראשונית בעיצוב מודרני לעומת עיצוב כפרי, יש להשקיע מחשבה גם בכל הפרטים האחרים שיהיו בחלל זה – החל ממכשירי החשמל המאכלסים אותו, עבור במשטחי העבודה ועד לשולחן האוכל והכיסאות. יש להתאים את העיצוב של פריטים אלו לא רק אחד ביחס לשני אלא גם בצורה שמתכתבת באופן אלגנטי עם העיצוב של שאר חללי הבית, בדגש על הסלון וחדר האורחים. תהליך העיצוב מתחיל בבחירת מעצב ובהבנה של הרצונות שלכם. הצעד הראשון בהחלט הוא לעצום עיניים ולדמיין בעיני רוחכם כיצד אתם רואים את עצמכם מבשלים ונהנים במטבח העתידי שלכם. נסו לדמיין מה יהיה באותו מטבח וכיצד הוא יהיה מעוצב ופרקטי גם יחד.

התייעצו עם מומחים לעניין

מעצבי פנים הם מומחים בעיצוב מטבחים וחללים נוספים. בחירה בעיצוב כפרי מתחילה בבחירה של מעצב פנים או לחלופין בחירה באחד מיצרני המטבחים המובילים בשוק הישראלי. לאחר שתבחרו את המקום בו תעצבו את החלום שלכם, שבו יחד עם מעצב העובד באותו המקום והתחילו לתכנן את הפרטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *