טיפים לבחירת קרמיקה למטבח

טיפים לבחירת קרמיקה למטבח
טיפים לבחירת קרמיקה למטבח

קרמיקה במטבח מצפה את קירות המטבח, לרוב אלה שהכי קרובים לשיש. חשוב מאד לבחור בקרמיקה אשר לא רק תהלום את המטבח שלכם מבחינה אסתטית, אלא גם תהיה פרקטית לטווח הארוך, תישמר יציבה ועמידה. כל טיפים לבחירת קרמיקה למטבח, כאן.

מדוע יש צורך בחיפוי ייחודי למטבח?

לא צריך להיות מומחה לבנייה ועיצוב בכדי להבין שבמטבח נדרש חיפוי מיוחד וזאת לאור העובדה שהקירות במטבח ובייחוד אלה הקרובים לשיש, לאזור הכיריים והתנור וכו', חשופים לטמפרטורות גבוהות של חום, לחות הנוצרת עקב בישול כמו גם, להרבה מאד לכלוך. מכאן נובע שיש צורך בחיפוי מיוחד עבור קירות המטבח ואין להסתפק בקירות חשופים. החיפוי הנפוץ ביותר עבור קירות המטבח שנמצא בשימוש כיום ברחבי העולם הוא קרמיקה.

מאילו חיפויים כדאי להימנע?

בתחום בנייה ועיצוב ישנם סוגים רבים של חיפויים פוטנציאליים למטבח, כאשר מחלקם כדאי מאד להימנע. למשל, שימוש באבן טבעית (כמו הבריק או 'אבן ירושלמית') אינו מומלץ כלל לאור ספיחת הנוזלים המאפיינת את האבן הטבעית וחוסר התאמתה לאזור עתיר לחות ומועד ללכלוך כמו המטבח. שנית, מומלץ מאד להימנע מהדבקת קרמיקה חדשה על ישנה, טכניקה שהיא מקובלת בעולם הבנייה ועיצוב, זאת לאור חוסר העמידות של הקרמיקה בטווח ארוך.

איזה סוגי קרמיקה אידיאליים עבור המטבח?

סוגי הקרמיקה העדיפים ביותר עבור חיפוי המטבח הם אריחי קרמיקה קטנים, זאת בשל המרחבים הקטנים אותם יש לכסות ברוב המקרים במטבחים. שנית, מומלץ לבחור באריחי קרמיקה בגימור מט לעומת גימור מבריק, בו נוטים יותר להשתמש בחדרי אמבטיה. חשוב מאד למקם את האריחים עד הגובה בו תוכלו להגיע אליהם כדי לנקותם, משום שמבלי ניקיון שוטף, האריחים עשויים לצבור עובש באזור הרובה ולכלוך, לכן הימנעו מהדבקת אריחים מעל גובה מסוים.

היצמדו למראה מסורתי

בדומה לכל אלמנט עיצובי אחר, כשבוחרים קרמיקה למטבח מומלץ להיצמד לקרמיקה במראה מסורתי ונקי באופן יחסי, להימנע מצבעים משוגעים או הדפסים, שכן קרמיקה למטבח היא לא דבר שמחליפים באופן תדיר בשל העבודה הרבה הכרוכה בך והעלות הגבוהה באופן יחסי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *